Mansur

Kazakhstan - Hungary, Horse Trip

194 posts in this topic

Я так понял,что это голосовой месседж,спасибо!!

К сожалению на нем нет казакского и русского языков.

Я воспользовался и перевел ваше послание:

"Привет!

Whoo! Мне очень приятно было войти. Megizzadtam в orosszal немного, но оно было

Привет из Венгрии!

Я сожалею, что не зарегистрирован в других Английском языке венгерский. Может быть, теперь, когда я взял на себя смелость.

Как вы нашли, szétkürtöltem друзей.

Я рад, что вы, ребята хорошие, и они могут искать пути лошадей.

И что, как это было переведено?

В переводчик Google и http://www.webforditas.hu/ была большая помощь.

Хороший Бог, мальчики заботиться о каждом шагу! Великая вещь сделали!!"

Ракмет! Спасибо!

Передайте наш Привет-Салем всему Мадьярскому народу!

Greetings from Kazakstan!:)

Azt értem, akkor a család.

Ahogy ezer évvel ezelőtt.

Üdvözlettel,

Zhan Sabyr.

VZKZ, рахмет за перевод. Всем вроде бы понятен смысл. Насколько мне удалось, вот перевод нескольких непереведенных слов: Megizzadtam (потеть) ... orosszal (немного "вспотел" над русским текстом);

szétkürtöltem (я возвестил) выглядит таким образом (я возвестил это для своих знакомых, поскольку я нашел Вас). Я рад, что у детей все хорошо, и лошади выносят дорогу... Jó Isten (Бог) охраняет все шаги мальчиков!!! Выполнена большая вещь!!!!

legfrissebb bejegyzése ez.

Az orosz -magyar fordító nem tudja lefordítani.

Talán kazah nyelven van?

Kérlek segítsetek, szeretném megtudni a jelentését!

"Мадьяр кандастарыма!

(Иштван,Петер,Габорга)

Кайнаган "Кыпшак каны" денесінде,

Жата алмай туйткіл тірлік оресінде.

Жол тарткан Кыпшак-Мадьяр батырлары,

Желбіреп айдарлары тобесінде.

Ассалаумагалейкум,Кыпшактарым!

Туыскан,Бауырым,Кандастарым!

Бабан Кыпшак су ішіп туныгынан,

Сейхун суы суарган алдаспанын.

Сан гасыр cар далада желді бабан,

"Жеруйык табамын"- деп,урпак саган.

Бір шеті жеткен кезде Венгрияга,

Токтапты "жеттік-ау" деп тіреп табан .(1)

Сол Кыпшак урпактары Чепин,Бенсе,

Касына еріп тагы Жолнай келсе.

Казіргі Сыр казагы куанады,

Бастаманы "куп алып"-Алла берсе.

Откеннен сон сан гасыр,жыл мен кунін,

Узілген жіп жалганды,шыкты унін.

Жеткізген Венгриялык кыпшактарга,

Куанышын СырДариялык Хас пен Сактын.

Авторы:Казак-Кете, Мырзатай улы Жалгасбай.

Annyi kérdésem lenne hozzátok........., de nem akarom hirtelen mindet rátok zúdítani.

Majd szép sorjában.

Összeszedem bátorságom, és megkérdem:

Kazahsztáni magyarok vagytok?

Barátsággal Kri

legfrissebb bejegyzйse ez.

Az orosz -magyar fordнtу nem tudja lefordнtani.

Talбn kazah nyelven van?

Kйrlek segнtsetek, szeretnйm megtudni a jelentйsйt!

"Мадьяр кандастарыма!

(Иштван,Петер,Габорга)

Annyi kйrdйsem lenne hozzбtok........., de nem akarom hirtelen mindet rбtok zъdнtani.

Majd szйp sorjбban.

Цsszeszedem bбtorsбgom, йs megkйrdem:

Kazahsztбni magyarok vagytok?

Barбtsбggal Kri

"Русско-Английский переводчик не может перевести.

Может быть, казахский язык это?

Пожалуйста, помогите, я хотел бы выяснить смысл!

Это вопрос ........., но я не хочу чтобы вы вдруг zъdнtani.

Затем приятный поворот.

Набираюсь смелости и спрашиваю:

Казахстан венгры вы?

Дружба КРИ"

Здравствуйте уважаемая КРИ! :)

Это стихотворение на Казакском,оно действительно о Родстве между Венгерским и Казакским народами,несмотря на то что прошло 770 лет,но мы нашли друг-друга!

Более детальный перевод выложу в сети немного позже,попрошу автора- Жалгасбая Ага.

Спасибо за ссылку !

Курметпен,с Уважением,

Жан Сабыр.

VZKZ, рахмет за перевод. Всем вроде бы понятен смысл. Насколько мне удалось, вот перевод нескольких непереведенных слов: Megizzadtam (потеть) ... orosszal (немного "вспотел" над русским текстом);

szйtkьrtцltem (я возвестил) выглядит таким образом (я возвестил это для своих знакомых, поскольку я нашел Вас). Я рад, что у детей все хорошо, и лошади выносят дорогу... Jу Isten (Бог) охраняет все шаги мальчиков!!! Выполнена большая вещь!!!!

Нуреке,Салем!

Ваши поправки необходимы,тк. гугловский бот не передает всех деталей..

Например "Это вопрос ........., но я не хочу чтобы вы вдруг zъdнtani. "?

Уважаемая КРИ как я понял -из команды поддержки.

Курметпен.

Жан Сабыр.

"Русско-Английский переводчик не может перевести.

Может быть, казахский язык это?

Пожалуйста, помогите, я хотел бы выяснить смысл!

Это вопрос ........., но я не хочу чтобы вы вдруг zъdнtani.

Затем приятный поворот.

Набираюсь смелости и спрашиваю:

Казахстан венгры вы?

Дружба КРИ"

Здравствуйте уважаемая КРИ! :)

Это стихотворение на Казакском,оно действительно о Родстве между Венгерским и Казакским народами,несмотря на то что прошло 770 лет,но мы нашли друг-друга!

Более детальный перевод выложу в сети немного позже,попрошу автора- Жалгасбая Ага.

Спасибо за ссылку !

Курметпен,с Уважением,

Жан Сабыр.

Нуреке,Салем!

Ваши поправки необходимы,тк. гугловский бот не передает всех деталей..

Например "Это вопрос ........., но я не хочу чтобы вы вдруг zъdнtani. "?

Уважаемая КРИ как я понял -из команды поддержки.

Курметпен.

Жан Сабыр.

Nehéz úgy beszélgetni, hogy nyelvi különbségek vannak. Ti nem tudtok magyarul, én nem tudok oroszul.

Igaz tanultuk mert kötelező volt, de a tudás már messze szállt. :D

Heavy to talk in such a way that there are lingual differences. You do not can in Hungarian, I do not can in Russian.

Right we learned it because he was obligatory, but the knowledge already far flied. :D

Angol fordítóval így sikerült lefordítanom: http://www.webforditas.hu/index.php

So much would be my question to you......., but I do not want to shower all of them suddenly onto you.

Then in a beautiful burr.

I pluck up my courage, and I ask it:

Are you Kazakhstani Hungarians (madjar, magyar )?

With a friendship Kri

Még egy link amit talán nem ismertek: http://www.kurultaj.hu/

Yet a link what you do not know possibly.

részlet az oldalról

detail from the side

Magyarok Országos Gyűlése

2009-ben a 2008. évi Kurultaj fő szervezői Magyarok Országos Gyűlése címen rendeznek a tavalyihoz hasonló rendezvényt. A rendezvény helyszíne ismét Kunszentmiklós-Bösztörpuszta, időpontja 2009. augusztus 21-22-23.

A Magyarok Gyűlése idén is közadakozásból épül fel.

Hungarians' Országos Gyűlés

In 2009 the capital organizer Magyarok Országos Gyűlés of 2008. yearly Kurultaj they direct on a title to the last year's one similar program. The site of the program again Kunszentmiklós-Bösztörpuszta, his time 2009. August 21-22-23.

Magyar assembly recovers from public subscription this year.

Дружба КРИ

Lippi.jpg

Конный туристический маршрут!

Как сказано на сайте www.goldenman.eu , действительно очень интересная идея - конный туристический маршрут по шелковому пути! Для начала организовать первый тур.маршрут Иссык(Золотой Человек) - Туркестан 10-20-дневный. Дневной переход 30-50 км. 10-20 мест ночлегов с питанием и отдыхом как для всадников, так и для лошадей.

Как будет отработан маршрут и наработан опыт, то можно увеличивать протяженность конного тур.маршрута. Для экстремалов и подготовленных туристов маршруты максимальной дальности (но до этого бизнес должен дорасти!).

Можно сделать предложение в гос.программу развития туризма. Такие туры реально могут иметь успех!

Dear Kri,

Unfortunately I can not open http://www.kurultaj.hu/ .

Good idea to write in Hungarian and in English.

Nehйz ъgy beszйlgetni, hogy nyelvi kьlцnbsйgek vannak. Ti nem tudtok magyarul, йn nem tudok oroszul.

Igaz tanultuk mert kцtelező volt, de a tudбs mбr messze szбllt. :D

Heavy to talk in such a way that there are lingual differences. You do not can in Hungarian, I do not can in Russian.

Right we learned it because he was obligatory, but the knowledge already far flied. :D

Сложно говорить об этом, что Существуют различия в языке. Вы не знаете, Английский, я не знаю русский язык.

Правда узнал было обязательным, но и знания уже далеки от нее.

Тяжелые говорить таким образом, чтобы Существуют различия языкового. Вы не можете делать на Английский, я не могу делать на русском языке.

Да, мы узнали его, потому что он является обязательным, но и знания уже летел далеко.

So much would be my question to you......., but I do not want to shower all of them suddenly onto you.

Then in a beautiful burr.

I pluck up my courage, and I ask it:

Are you Kazakhstani Hungarians (madjar, magyar )?

With a friendship Kri

Mйg egy link amit talбn nem ismertek:

Yet a link what you do not know possibly.

rйszlet az oldalrуl

detail from the side""

Поэтому многое будет мой вопрос к вам ......., но я не хочу принимать душ все они вдруг на тебе.

Затем в живописном бору.

Я вырывать мое мужество, и прошу его:

Вы казахстанских венгры (madjar, Magyar)?

В дружбе КРИ

Мэг EGY ссылка Амит Талан нем ismertek:

Еще одна ссылка, что вы не знаете, возможно.

rйszlet я oldalrуl

подробно и со стороны

Magyarok Orszбgos Gyűlйse

2009-ben a 2008. йvi Kurultaj fő szervezői Magyarok Orszбgos Gyűlйse cнmen rendeznek a tavalyihoz hasonlу rendezvйnyt. A rendezvйny helyszнne ismйt Kunszentmiklуs-Bцsztцrpuszta, időpontja 2009. augusztus 21-22-23.

A Magyarok Gyűlйse idйn is kцzadakozбsbуl йpьl fel.

Hungarians' Orszбgos Gyűlйs""

Венгерская национальная ассамблея

2009 год-в 2008 году. Kurultaj Основными организаторами являются Государственного собрания Венгрии в прошлом году на мероприятии. Re-место проведения мероприятия Kunszentmiklуs Bцsztцrpuszta, дата 2009 год. Август 21-22-23.

Встреча в этом году венгры kцzadakozбsbуl способом.

Венгры Национальный конгресс

In 2009 the capital organizer Magyarok Orszбgos Gyűlйs of 2008. yearly Kurultaj they direct on a title to the last year's one similar program. The site of the program again Kunszentmiklуs-Bцsztцrpuszta, his time 2009. August 21-22-23.

Magyar assembly recovers from public subscription this year.

Дружба КРИ

Lippi.jpg

В 2009 году в столице организатором Magyarok Orszбgos Gyűlйs 2008. Kurultaj ежегодно они направляют на один титул в прошлом году в одной аналогичной программы. Сайт программы снова Kunszentmiklуs-Bцsztцrpuszta, его время 2009 год. Август 21-22-23.

Magyar собраний восстанавливается с открытой подписки в этом году.

Wass Albert:

"Mert nйpem. Fajtбm. Vйrem!

Fбjdalma bennem йg!

Szбnd meg Uram Isten

Attila nemzetйt."

Был Альберт:

"Поскольку человек. Вид. Кровь!

Сжигание болью во мне!

След Господа Бога

Аттила Наций ".

КРИ,все путем! :)

Многое понятно по смыслу,и это хорошо!

Среди нас есть кыпшаки-мадьяры.

Многим казакским мальчикам дают с рождения красивое и гордое имя - Мадьяр.

Казакский Народ состоит из многих родов,которые вы найдете здесь:

http://www.elim.kz/forum/index.php?showforum=12

http://www.elim.kz/forum/index.php?showforum=13

http://www.elim.kz/forum/index.php?showforum=14

http://www.elim.kz/forum/index.php?showforum=15

Мой род-найман.

Дружба КРИ

"АРГАМАК

Эй, половецкий край,

Ты табунами славен,

Вон вороные бродят

В ливнях сухой травы.

Дай молодого коня,

Жилы во мне играют,

Я проскачу до края

Город и степь

Накреня.

Ветер раздует

Пламя

В жаркой крови аргамака,

Травы

сгорят

под нами,

Пыль

И копытный цок.

Твой аргамак узнает,

Что такое

атака,

Бросим

робким

тропам

Грохот копыт в лицо!.."

1961 г.

ОлжаС.

АРГАМАК

Hй, половецкий йl,

Te csordбkйrt vagy jу,

a fekete vбndorlбs

Egy szбraz fű felhőszakadбsaiban.

Ad egy csikуt,

A vйnбk bennem jбtszanak,

Oda fogok vбgtatni йlhez

a vбros йs sztyepp

Nakrenja.

A szйl felfъj

Lбng

Forrу vйrben аргамака,

Fьvesedik

le fog йgni

alattunk,

Por

Йs patбs цок.

Te аргамак tanul,

Annyira ilyen

tбmadбs,

Бросим

робким

тропам

Грохот копыт в лицо!.."

1961 г.

ОлжаС.

Thank you very much.

A jelenlegi Magyarorszбg is elйg цsszetett, sok nemzetisйg lakja.

Ez tцrtйnelmьnkből adуdik. (tцrtйnelem)

Szйkelyek, Erdйlyben, az egykori 1912 előtti Magyarorszбg terьletйn. Ők a hunok leszбrmazottaiknak tartjбk magukat.

Ott vannak jelenleg Romбniбban a csбngуk is, kik mбr időtlen idők уta ott йlnek.

Kun, jбsz, ők talбn a legnagyobb szбmban, a magyarok mellett. Vannak mйg besenyők йs mйg mбs, szцvetsйges, rokon nйpcsoport. Нgy nevezzьk egyьtt magunkat magyarnak.

Ezen kнvьl mйg sok mбs, nem rokon nйp is lakja hazбnkat. Ők prуbбljбk, mбr amennyire lehet, megtartani nemzeti identitбsukat. Otthonuknak йrzik ezt az orszбgot, meg nem is.

Manapsбg mбr nagy a keveredйs a rokon nйpcsoportok kцzцtt. Vйlemйnyem szerint ez nem is baj. Egy vйr vagyunk.

Sok magyar nem foglalkozik mбr ősei hagyatйkбval, szokбsaival, nem szбmнt nekik, honnan jцttьnk. Нgy talбn az se merre tartunk. A jelennek йlnek.

Sokan vagyunk azйrt, akik nem нgy gondoljбk, nem нgy йlnek.

Hiszьnk, az avar, szkнta (mi нgy nevezzьk :szittya) hun, magyar folytonossбgban, mйg ha a jelenlegi tцrtйnelem szemlйlet nem ezen a vйlemйnyen van, az iskolбkban nem ezt tanнtjбk. Ide йrkezйsьnk nem honfoglalбs, hanem hazajцvetel.

(haza jцvйs)

A mondбinknak (rйgi tцrtйnet) hiszьnk, nem mindig a tananyagnak.

Hogy a magyar йs a hun testvйr nйp.

Az ikrek , Hunor йs Magor йdesapjuk, Mйnrуt(Nimrуd a vadбsz), йdesanyjuk, Enйh.

Ők йs mi szinte egyek vagyunk.

Fontos szбmunkra a fйny hozу turul (kerecsen sуlyom), az utat mutatу csoda-szarvas (kьlцn нrom, de egybe kell), йs a fehйr lу. Nem tudom, szбmotokra melyik ismerős, melyik fontos.

Fontos jelkйp a manapsбg apostoli kettős keresztnek nevezett jel, mely rйgi нrбsunkban az Egy jelentйsű .

Mert egy Isten van. Hogy mikйnt nevezzьk, az teljesen mindegy.

Egyre tцbben tanuljuk meg, ősi нrбsunkat(нrбs), melyet tűzzel vassal prуbбltak elfelejtetni velьnk.

Elйg dacos nйp vagyunk, йs ez azt hiszem minden testvйr nйpre igaz. :D Jуl gondolom? :D

Ne haragudjatok(haragudni) hogy ilyen sokat нrtam.

Mai bejegyzйs a goldenman oldalrуl pedig :

"A csapat sikeresen, lбbon йs kerйken elhagyta Bajkonurt, az йjszakбkat tovбbbra is a szabadban tцltik. A lovakat kicsit sikerьlt felerősнteni a folyуparti legeltetйssel, йs бrpбt, korpбt, zabot is tudtak nekik szerezni.

Mбjus 20-бn homokviharok vбltottбk fel a hősйget, de sikeresen megйrkeztek Aralsk-ba. Bбr egyre ritkбbbak a telepьlйsek, ezen a kцrnyйken mйg 20-30 km-enkйnt vannak vasъtбllomбsok, ahovб rendszeresen szбllнtanak vizet. Egy pihenőnap, majd pбr nap haladбs utбn valуszнnűleg holnap йrik el a kцvetkező vбrost, Salgar-t."

Hungary is also complex enough to present the many nationalities occupied.

This is due to tцrtйnelmьnkből. (History)

Szйkely, Transylvania, in the former territory of Hungary before 1912. They are their descendants, the Huns themselves.

There are currently too Csangos of Romania, who has been living there since time immemorial.

Kun, Jбsz, they are probably the largest number of people from. Pechenegs and yet there are still other, allied, allied group. Thus, we are called together with the Hungarians.

In addition, many other non-related people, our country is occupied. They try, as far as possible, to maintain national identity. Feel that their home country, it is not.

Nowadays, the most closely related to the mixing of ethnic groups. In my opinion, this is not wrong. One of blood.

Many non-English ancestors legacy has been dealt with, habits, it does not matter to them where they came from. So perhaps no where are we heading. The living will.

Many people are so do not think so, not the way they live.

We believe in the Avar, Scythian (what is called: scythian) eng, Hungarian continuity, even if the current approach is not history, this view is not what is taught in schools. Arrival here is not conquest, but hazajцvetel.

(coming home)

The mondбinknak (old story), we believe, is not always the curriculum.

That the Hungarian people and their siblings.

The twins, Hunor father and Magor, MENRAD (Nimrуd the hunter), mother, Enйh.

They are almost one and we are.

It is important for making the light turul (kerecsen falcon), showing the way to a miracle-deer (I write separately, but together), and the white horse. I do not know what friend for you, which is important.

It is important emblem of the double-crosses, called today's apostolic symbol, which is one of the old нrбsunkban meaning.

Because there is one God. How to call the whole matter.

More and more people learn the ancient нrбsunkat (in writing), which tried to fire iron elfelejtetni us.

[/ url]

Enough people are defiant, and I think this is true for all people brothers. : D Am I right? : D

Do not haragudjatok (angry) that I wrote so much.

Today's entry in the goldenman site:

"The team successfully Bajkonurt left wheel and feet, the nights will continue to spend in the open air. Little has been firmly on the horses grazing in the river, and barley, bran, oats also were able to obtain them.

May 20 sandstorms have been replaced by the heat, but has been successfully received Aralsk into. Although increasingly rare in the settlements in this area are still 20-30 per km railway stations, where water is supplied regularly. A rest, and probably tomorrow, just a few days after the progress achieved in the following cities in Salgar.

atilla_minta.jpg

Kri говорит:

"Венгрия является также достаточно сложным для представления многих оккупированных стран.

Это связано с tцrtйnelmьnkből. (История)

Секели, Трансильвания, на бывшей территории Венгрии до 1912 года. Они их потомки гуннов себя.

Есть в настоящее время слишком Csangos Румынии, который живет там с незапамятных времен.

Кун, Jбsz, они, вероятно, самое большое число людей. Печенегов и еще Есть еще другие, союзнические, союзнические группы. Таким образом, мы призвали вместе с венграми.

Кроме того, многие другие, не связанные с народом, наша страна занимает. Они стараются, насколько это возможно, сохранить национальную самобытность. Считают, что их родные страны, он не является.

На сегодняшний день, наиболее тесно связанных с смешения этнических групп. По моему мнению, это не так. Один из крови.

Многие, не-Английском наследии предков были рассмотрены, привычках, он не имеет к ним, когда они прибыли. Поэтому, возможно, нет, где мы разделу. В жизни будет.

Многие люди так не думаю, что это так, не так, как они живут.

Мы верим в аварском, скифской (что называется: скифско) ENG, венгерский преемственность, даже если нынешний подход, это не история, это мнение является не то, что преподается в школах. Приезд сюда не завоевание, но hazajцvetel.

(вернуться домой)

В mondбinknak (старая история), мы считаем, не всегда является учебной.

То, что венгерский народ и своих братьев и сестер.

Близнецов, Hunor отца и Magor, MENRAD (Нимроду охотника), мать, Enйh.

Они почти в один и мы.

Она имеет важное значение для принятия свете turul (kerecsen Falcon), с указанием пути к чудо-олень (я напишу отдельно, но вместе), а белый конь. Я не знаю, что друг для вас, которая имеет важное значение.

Важно, герб в виде двойной крест, называемый сегодняшнем апостольском символ, который является одним из старых нrбsunkban смысл.

Потому что один Бог. Как позвонить в целом вопрос.

Все больше и больше люди узнают о древних нrбsunkat (в письменной форме), которые пытались огнем железа elfelejtetni нас.

Достаточно люди вызывающе, и я думаю, это верно для всех людей братьями. Am I Right?

Не haragudjatok (гнева), что я написал так много.

Сегодня вход в goldenman сайте:

"Команда успешно Bajkonurt левый руль и ноги, ночь будет по-прежнему тратят на открытом воздухе. Маленькой была твердо на выпас лошадей в реке, и ячменя, отрубей, овса также смогли их получить.

20 мая песчаные бури были заменены тепла, но была успешно получил в Аральск. Несмотря на все более редкие в поселениях в этом районе по-прежнему на 20-30 км ж / д станции, где вода подается регулярно. А остальные, и, возможно, завтра, всего лишь несколько дней после того, прогресс достигнут в следующих городах Сальгар."

Значит параллельно идет информация отЖигитов на венгерские ресурсы!

Kri ,все ОК,спасибо за картину Мадьяра и информацию ,она познавательна и интересна!

Особенно важно,что Мадьяры так же как и KZ стали глубоко изучать свою древнюю письменность-Руны.

Сегодня за долгое время появилась мобильная связь с Номадами,у них все ОК и я передал им о Вас!

Они очень рады,и спрашивают на какой е-адрес Вам можно написать?!

Заранее спасибо!

Шабандоздар-Номады прошли порядка 250 км,через Малые барсуки и сейчас находятся на разьезде № 65.

Они проходили ч\з пески и барханы ,машина застряла, но ее помогли вытащить,одним словом джипинг KZ- жигиты в восторге от Пустыни!

Все живы-здоровы,кони отьедаются,по пути встречается много травы,позавчера наши Кочевники проскакали 74 км.-Респект!

Завтра выступят на Мугоджары,в Эмбу,Света передает,они не заходят,чтобы наверстать график похода,пойдут далее на Атырау.

На связи.

Курметпен,

Жан Сабыр.

Наконец появилось мобильная связь с участниками конного пробега « от золотого человека до Аттилы ». Сегодня 21 час 30 минут (время Астаны) они доехали до селения Котыртас. Это 100 километров от Шалкара. Дальнейший маршрут, минуя г. Эмба будет в направлении Мукура. Самочувствие у ребят отличное. Разговаривал с Петером. Они полны решимости и готовы далее продолжит путь по Казахстанской степи.

Kedves VZKZ!

Nagyon izgalmas az oldal amit ajánlottál!!!!

Főleg hogy az a hobbim hogy új és új oldalakat találjak ami ezzel kapcsolatos. Köszönöm szépen!!! :D

A hasonlóságokról mi is tudunk.

Hiszen egy tőről fakadnak. (közös az írás melyből fejlődtek)

Az írásunk neve rovás . Jelentése, karcol, vés, ír. Sajnos a fordító szereti rúnának fordítani. A rúna az a vikingek írása és szintén rokoni szálak fűzik a mi írásunkhoz. Ezt elsősorban a türk népek írására értem.

Néztem a jeleket, látom, hogy valóban vannak azonos jelek, de azt is hogy többségükben a kiejtett hang nem egyezik a mienkkel. Azt is látom , hogy szabványosítjátok a jeleket, mi is megtettük, hiszen tájegységenként némi változás tapasztalható. A leggyakrabban használt jelekből, valamint régi írásunkról készített abc-k alapján állították össze a rovás kutatóink a szabvány rovást. Már elindították a unicode engedélyeztetést is.

Nagyon remélem, hogy hamarosan, már nem kell képként megjeleníteni a honlapokon, hanem egységesen mindenki láthatja karakter formájában az ősi írásunkat.

Most pár ezren vagyunk akik tudnak ezekkel a jelekkel írni, olvasni .

Részlet a levélből:

" A magyarok azon része, akik már a Honfoglalás előtt itt laktak használták ezt az írást. Továbbá azok a népek is,

elsősorban az Onogurok, akik kapcsolatba kerültek a magyarsággal és később össze is olvadtak vele. A magyar nyelvben

több mint 300 onogur jövevényszó található,

Az avarok a Kárpát-medence keleti részét 567-től, a nyugati részét 568-tól (miután a longobárdok elhagyták ezt a

területet) uralták. A VII. század vége előtt már biztosan éltek itt magyarok. Valószínűleg az onogurokkal együtt jöttek be,

miután a keresztény Kuvrát nagyfejedelem által létrehozott onogur-bulgár birodalom összeomlott. Megalapozott

feltételezések szerint a Kárpát-medencében a VIII. század folyamán fokozatosan túlsúlyba kerültek a magyarok. A frank-avar

és bulgár-avar háborúk következtében 803-ban az Avar Kaganátus összeomlott.

895-900-ban a magyarok azon része, akiket Árpád nagyfejedelem vezetett a hozzájuk csatlakozott kavarokkal együtt

végrehajtják a Honfoglalás. A kavarok végig hűségesen harcoltak a magyarok oldalán, s később össze is olvadtak velük. Így nemzetünk a kavarok leszármazottja is.

A IX-X. században a magyar nyelv fejlődése, továbbá a honfoglalók által hozott kazár rovásírás megjelenése miatt a

magyarok kifejlesztettek egy új magyar írást, a székely-magyar rovást"

néhány szólás a rovással kapcsolatban:

sok van a rovásán = sok olyan dolgot tett, ami nem jellemző egy erkölcsös, becsületes emberre

rója(írja) az utat = hosszabb utat tesz meg, megy

rovott (írott) múltú = u.a. mint az első, börtön járta ember

Új oldal ajánlás: http://www.magyarostortenet.fw.hu/

Megpróbálom a mailt beállítani, főleg ha megtalálom a gombot :D Hol keressem?

Dear VZKZ!

Very exciting site you recommended!!

Especially to a new hobby and find what's new pages. Thank you very much! : D

The similarities we can.

But the result of a delete. (of which share a common writing developed)

The article's name: rovás.

rovás report: etch, write, write scratched Unfortunately, the compiler used to like runes. The rune of the Vikings, and also write to our family ties írásunkhoz (writing). This is the first Turkic people to write for me.

I looked at the signs, I see that it really has the same signs, but also that most of the spoken voice does not match with ours. You can also see that szabványosítjátok (you do standard) signals, we did, because some changes in differs according to regions. The most commonly used in signs, and old írásunkról been prepared on the basis of K-ABC score of the researchers, the standard score. Authorization may have already started unicode.

I very much hope that will soon no longer be displayed as images on websites, but a single character is shown in the form of the ancient írásunkat (in writing).

Now, a few thousand people who know these are signs to read and write.

Detail of the letter:

"The part of the Hungarians, who have lived here before the Conquest it was used in the paper. In addition, people are also

of the Onogurok who have been in contact with the magyarsággal and later it is melted. The Hungarian language

More than 300 onogur loanword found,

The Avars of the Carpathian basin in the eastern part of 567-from the western part of 568-to (the left of the Lombards

area) dominated. VII. century, had lived here before the end of Hungarians. Probably the onogurokkal came together in

After the Christian Kuvrát great - set up by Prince onogur-Bulgarian Empire collapsed. Evidence

assumptions of the Carpathian Basin VIII. gradually over the course of the century were Hungarians. The French franc and the Avar

Bulgarian and Avar, a result of wars in the 803-Avar Kaganátus collapsed.

895-900-in that part of the Hungarians, who were led to the prince Árpád High kavarokkal joined together to

implement the Conquest. The cause of the faithful fought along side of the Hungarians, and later also with melted them. It stirred up a descendant of the nation as well.

IX-X. century, the English language development, as well as the conquerors of Kazár writing by the emergence of the

Hungarians have developed a new Hungarian writing, the Székely-Hungarian score "

expression in relation to some of the rovással:

sok van a rovásán = a lot of the score has a lot of things, which is not typical of a stable, honest people

rója(írja) az utat = the way to a longer path to go

rovott (írott) múltú = u.a. than the first, people were in prison

Recommendation of a new page: [url = http://www.magyarostortenet.fw.hu/] http://www.magyarostortenet.fw.hu/

[/ url]

Trying to set up the mail, especially if you find the key: D Where can I find?

1230984809_79.jpg

Foghúzás vasútállomáson

2009. május 27. szerda, 19:37

E-mail Nyomtatás PDF

Tegnap a fiúk extrém körülmények között, a sivatagban teljesítettek 70 km-t, helyi vezető nélkül, így megérkeztek estére Salgarba.

A következő szakasz is sivatag, egy ideig nem lesz város sem, ahol megpihenhetnek és beszámolót, képeket küldhetnének, de addig is itt vannak a ma délelőtt Salgarból küldött képek, ahol láthatjuk a Barszuki sivatagot, az Aral-tó környékét és azt is, ahogy Istvánt a vasútállomáson utoléri a munka és gerber fogóval húzza ki egy helyi ember fogát.

Sálgár

2009. május 27. szerda, 19:34

E-mail Nyomtatás PDF

Sálgárban vagyunk. Átkeltünk a kis- és nagy Bárszúki sivatagon. A kocsink ramaty. Majd' mindennap elromlik, vagy úgy kell kihúzni a homokdűnéből. A kazakok jól tartanak minket. 1920 km--nél járunk. (Gábor)

Добыча станции

2009 год. 27 мая Среда, 19:37

E-Mail Print PDF

Вчера, мальчики в экстремальных условиях, в пустыне в 70 км была завершена, с местным руководством, как, например, вечером прибыл Salgarba.

На следующем этапе пустыне, в городе не будет каких-либо на протяжении некоторого времени, и где megpihenhetnek счета, передавать изображения и в то же время, здесь утром Salgarból направил фотографии, которые вы можете увидеть пустыню Barszuki, Аральского озера и его окрестностей, как Стивен станции и поймать работы Гербер справиться с местным человеком, который тянет зубами.

Сальгар

2009 год. 27 мая Среда, 19:34

E-Mail Print PDF

Sálgárban являются. Пересекли низким и высоким пустыни Bárszúki. Наш автомобиль ramaty. Почти каждый день, она сломалась, или будет удален, homokdűnéből. В kazakok хорошо для нас. 1920 км - больше, чем сейчас. (Габор)

Mi ez?

IMG_2565n.JPG

Pipacs mező

DSCF4100.JPG

No comment

IMG_2989.JPG

A honfoglalás című film zenéje. Könny nélkül sohase tudom végig hallgatni.

Kell még egy szó mielőtt mennél,

kell még egy ölelés, ami végig elkísér.

Az úton majd néha gondolj reám,

ez a föld a tiéd, ha elmész, visszavár!

Nézz rám, és lásd: csillagokra lépsz,

nézz rám, tovatűnt a régi szenvedés.

Hol a fák az égig érnek, ott megérint a fény,

tudod jól, hova mész, de végül hazatérsz.

Refrén.1: Szállj, szállj sólyomszárnyán,

három hegyen túl!

Szállj, szállj, ott várok rád,

ahol véget ér az út!

Úgy kell, hogy te is értsd:

nem éltél hiába,

az a hely, ahol élsz: világnak világa.

Az égig érő fának, ha nem nő újra ága,

úgy élj, hogy Te legyél virágnak virága.

Refrén.2 : Szállj, szállj sólyomszárnyán,

három hegyen túl!

Szállj, szállj, én várok rád,

ahol véget ér az út!

Nézz rám, s ne ígérj,

nézz rám, sose félj!

Ha nincs hely, ahol élj,

indulj haza felé!

Kedves VZKZ!

Nagyon izgalmas az oldal amit ajбnlottбl!!!!

Főleg hogy az a hobbim hogy ъj йs ъj oldalakat talбljak ami ezzel kapcsolatos. Kцszцnцm szйpen!!! :D

A hasonlуsбgokrуl mi is tudunk.

Hiszen egy tőről fakadnak. (kцzцs az нrбs melyből fejlődtek)

Az нrбsunk neve rovбs . Jelentйse, karcol, vйs, нr. Sajnos a fordнtу szereti rъnбnak fordнtani. A rъna az a vikingek нrбsa йs szintйn rokoni szбlak fűzik a mi нrбsunkhoz. Ezt elsősorban a tьrk nйpek нrбsбra йrtem.

Nйztem a jeleket, lбtom, hogy valуban vannak azonos jelek, de azt is hogy tцbbsйgьkben a kiejtett hang nem egyezik a mienkkel. Azt is lбtom , hogy szabvбnyosнtjбtok a jeleket, mi is megtettьk, hiszen tбjegysйgenkйnt nйmi vбltozбs tapasztalhatу. A leggyakrabban hasznбlt jelekből, valamint rйgi нrбsunkrуl kйszнtett abc-k alapjбn бllнtottбk цssze a rovбs kutatуink a szabvбny rovбst. Mбr elindнtottбk a unicode engedйlyeztetйst is.

Nagyon remйlem, hogy hamarosan, mбr nem kell kйpkйnt megjelenнteni a honlapokon, hanem egysйgesen mindenki lбthatja karakter formбjбban az ősi нrбsunkat.

Most pбr ezren vagyunk akik tudnak ezekkel a jelekkel нrni, olvasni .

Rйszlet a levйlből:

" A magyarok azon rйsze, akik mбr a Honfoglalбs előtt itt laktak hasznбltбk ezt az нrбst. Tovбbbб azok a nйpek is,

elsősorban az Onogurok, akik kapcsolatba kerьltek a magyarsбggal йs kйsőbb цssze is olvadtak vele. A magyar nyelvben

tцbb mint 300 onogur jцvevйnyszу talбlhatу,

Az avarok a Kбrpбt-medence keleti rйszйt 567-től, a nyugati rйszйt 568-tуl (miutбn a longobбrdok elhagytбk ezt a

terьletet) uraltбk. A VII. szбzad vйge előtt mбr biztosan йltek itt magyarok. Valуszнnűleg az onogurokkal egyьtt jцttek be,

miutбn a keresztйny Kuvrбt nagyfejedelem бltal lйtrehozott onogur-bulgбr birodalom цsszeomlott. Megalapozott

feltйtelezйsek szerint a Kбrpбt-medencйben a VIII. szбzad folyamбn fokozatosan tъlsъlyba kerьltek a magyarok. A frank-avar

йs bulgбr-avar hбborъk kцvetkeztйben 803-ban az Avar Kaganбtus цsszeomlott.

895-900-ban a magyarok azon rйsze, akiket Бrpбd nagyfejedelem vezetett a hozzбjuk csatlakozott kavarokkal egyьtt

vйgrehajtjбk a Honfoglalбs. A kavarok vйgig hűsйgesen harcoltak a magyarok oldalбn, s kйsőbb цssze is olvadtak velьk. Нgy nemzetьnk a kavarok leszбrmazottja is.

A IX-X. szбzadban a magyar nyelv fejlődйse, tovбbbб a honfoglalуk бltal hozott kazбr rovбsнrбs megjelenйse miatt a

magyarok kifejlesztettek egy ъj magyar нrбst, a szйkely-magyar rovбst"

nйhбny szуlбs a rovбssal kapcsolatban:

sok van a rovбsбn = sok olyan dolgot tett, ami nem jellemző egy erkцlcsцs, becsьletes emberre

rуja(нrja) az utat = hosszabb utat tesz meg, megy

rovott (нrott) mъltъ = u.a. mint az első, bцrtцn jбrta ember

Ъj oldal ajбnlбs: http://www.magyarostortenet.fw.hu/

Megprуbбlom a mailt beбllнtani, főleg ha megtalбlom a gombot :D Hol keressem?

Перевод:

"Очень интересные сайты вы рекомендовали!!

Особенно на новое хобби и найти то, что новые страницы. Большое спасибо! : D

Сходство в наших силах.

Но в результате удаления. (из которых имеют общую письменной развитых)

В этой статье Имя: rovбs.

rovбs доклада: Etch, писать, писать почесал к сожалению, используется для компилятора, как руны. В руна от викингов, а также записать на наши семейные узы нrбsunkhoz (письменно). Это является первым тюркским народом, чтобы написать для меня.

Я смотрел на знаки, я вижу, что она действительно имеет те же признаки, но и то, что большинство из разговорного голоса не совпадает с нашим. Вы также можете видеть, что szabvбnyosнtjбtok (вы стандарт) сигналы, мы сделали, потому что некоторые изменения в различается по регионам. Наиболее широко используются в приметы, и старые нrбsunkrуl был подготовлен на основе K-ABC баллов исследователей, стандартный счет. Разрешение возможно, уже начали Unicode.

Я очень надеюсь, что в скором времени больше не отображаются в виде изображений на веб-сайтах, но одного символа отображается в виде древней нrбsunkat (в письменном виде).

Теперь, несколько тысяч людей, которые знают эти признаки читать и писать.

Фрагмент письма:

"Та часть венгров, которые жили здесь до завоевания он был использован в работе. Кроме того, люди

в Onogurok, которые были в контакте с magyarsбggal, а позднее она твореное. Венгерский язык

Более 300 onogur loanword найдены,

В авары в Карпатском бассейне в восточной части 567-от западной части 568-до (слева от Lombards

области) преобладали. VII. века, жили здесь до конца венгров. Вероятно, onogurokkal собрались в

После великой христианской Kuvrбt - созданная принц onogur-болгарской империи рухнули. Доказательства

допущения Карпатского бассейна VIII. Постепенно на протяжении веков были венгры. Французский франк и аварского

Болгарский и аварском, в результате войн, в 803-аварского Kaganбtus рухнула.

895-900-в том, что часть венгров, которые привели к князя Арпада Верховный kavarokkal объединились для

осуществить Conquest. Причиной верующие воевали вместе стороне венгров, а позднее также с твореное них. Он поднял потомком народа также.

IX-X. века, Английский язык развития, а как завоеватели Kazбr письменном виде появления на

Венгры разработали новый венгерский письменной форме, в Секели-венгерской баллов "

выражения по отношению к некоторым из rovбssal:

Сок ван а rovбsбn = много счет есть много вещей, которые не характерны стабильные, честный человек

Роя (нrja) AZ utat = путь к более длительный путь для перехода

rovott (нrott) mъltъ = u.a. , чем во-первых, люди были в тюрьме

Рекомендация о новой странице:

[/ URL]

Попытка создать почты, особенно если вы нашли ключ: D Где я могу найти?"

Kri,интересная информация,спасибо! По древним рунам еще много вопросов,самые интересные открытия еще не растрыты.

A honfoglalбs cнmű film zenйje. Kцnny nйlkьl sohase tudom vйgig hallgatni.

Kell mйg egy szу mielőtt mennйl,

kell mйg egy цlelйs, ami vйgig elkнsйr.

Az ъton majd nйha gondolj reбm,

ez a fцld a tiйd, ha elmйsz, visszavбr!

Nйzz rбm, йs lбsd: csillagokra lйpsz,

nйzz rбm, tovatűnt a rйgi szenvedйs.

Hol a fбk az йgig йrnek, ott megйrint a fйny,

tudod jуl, hova mйsz, de vйgьl hazatйrsz.

Refrйn.1: Szбllj, szбllj sуlyomszбrnyбn,

hбrom hegyen tъl!

Szбllj, szбllj, ott vбrok rбd,

ahol vйget йr az ъt!

Ъgy kell, hogy te is йrtsd:

nem йltйl hiбba,

az a hely, ahol йlsz: vilбgnak vilбga.

Az йgig йrő fбnak, ha nem nő ъjra бga,

ъgy йlj, hogy Te legyйl virбgnak virбga.

Refrйn.2 : Szбllj, szбllj sуlyomszбrnyбn,

hбrom hegyen tъl!

Szбllj, szбllj, йn vбrok rбd,

ahol vйget йr az ъt!

Nйzz rбm, s ne нgйrj,

nйzz rбm, sose fйlj!

Ha nincs hely, ahol йlj,

indulj haza felй!

Отличные фоту!Наверное Ишвана фото-произведения?!

Перевод песни :

"Покорение фильма музыку. Я никогда не слышать без слез.

Kri,послушайте пожалуйста и нашего Батырхана-Звезду эстрады KZ,песня-ария Отан-Ана,Родина Мать(2001):

Вторая композиция философская о Рунах и Вселенной(2006):

Наконец появилась мобильная связь! B)

Шабандоздар проскакали примерно 100 км. и сейчас находятся возле реки Эмба в ауыле Бiрлiк-Единство,в Мугоджарском районе,Актюбинской области.

Встречают везде хорошо и радушно,рядом всегда сопровождение.

Белая лошадь опять прихрамывает,джип тоже.Надеемся,что все наладится!

Сейчас ищут пастбище для коней,кони едят как свежую траву ,так и арпу,которую ребята как приобретают сами,а так же местное население снабжает жигитов в Пути.

Позавчера Номады впервые в жизни переночевали в казакской юрте.

elim.kz

elim.kz

Респект.

На берегу небольшего озера.

Завтра направляют Коней в сторону ауыла Мукыр,это приблизительно 120-150 км.

Ак жол-Белой дороги!

elim.kz

VZKZ, A zene nagyon szép. Kár hogy nem értem a szövegét. Kérlek írd le.

A tájak hm.... nálatok mennyi pipacs van!! :D. És a lovak!!!! (Itt most egy nagy sóhaj van. )

Gyönyörű, szép ország a tiétek!!!

Kiről szól a Honfoglalás film ? Álmos fejedelemről. És fiáról Árpád nagy fejedelemről .

A szerelmi szál csak hab a tortán.(díszítés) Nem ez a történet lényege.

Az asszony a kisfiúval. Emeseés fia Álmos. Azért kapta az Álmos nevet , mert Emese, álmában látta, hogy ágyékából nagy királyok fognak születni. Őket Árpád házi királyoknak hívjuk.

Árpád, Ő volt ki a hét vezérrel szövetséget kötött, vérszerződést. Ez úgy tudom szkíta hagyomány. Így erősen, szövetségben vezette be a magyarokat és a szövetséges törzseket a Kárpát medencébe.

Árpád, Atilla szépunokája; Ernák/Irnik ükunokája; Ed dédunokája; Ügyek és Emese unokája.Álmos fia.

Most adták nekünk a TV -n. az Atilla the hun című filmet. (Atilla, Isten ostora ,a magyar fordítás.) Ne nézzétek meg!! Amerikai, Lett koprodukció. Ismét bebizonyították hogy halvány lila gőzük nincs a hunokról. Barbár , koszos bandaként szerepelnek.

Atilla írástudó, több nyelven beszélő , tanult ember volt. Annyira rettegik még most is a nevét, hogy babonából nem is írják Atillának, Attila az írásmódja. Ezt akarták ránk erőltetni. A nyelvünkben hosszú l hanggal ejtjük. Tehát ez a helyes írásmódja. Nem hosszú t hanggal.

Nagyon kilógunk Európából még most is. Hiába viselünk kívülről (fenotipus ) európai jegyeket. Soha nem fogják megbocsátani ázsiai származásunkat. Európa kellős közepén. Azt se, hogy szétlopkodták Atilla kincseit, fiai között ellentétet szítottak, s így felbomlott a hun birodalom, s akkor jöttek a magyarok. S vissza követelték a Atilla örökségét.

A magyarok nyilaitól ments meg uram minket!

A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

No ez szúrja a szemüket.

Folyamatosan megalázzák nemzetünket.

Sokszor talpra tudtunk állni. Az utolsó 1956-ban volt. Nagy volt utána a megtorlás.

Na nem sírok tovább, nem panaszkodom. Isten megsegít minket. Elnézést. a film kapcsán jutottak eszembe ezek a gondolatok.

Nagyon jó hangja van a srácnak aki énekel. :D

Amit mutattál írás jelekkel kapcsolatos oldalt, és a videóban található jelekkel nem láttam egyezést .

Nem tudom miről szól a szöveg. Nekem így tudatlanul azt jelenti, hogy a hun törzsek ismét összefognak, s ismét egymásra találnak, Isten segítségével. A sas nálunk nem szerepel , de ha sólyom lenne, akkor fényhozó, hírhozó lenne. A követ Isten és az ember között. Nekem ezt jelenti. :D

Neked mit?

A másik videó. Ki az, az asszony aki szül? És kit szül?

Másik zene ajánlás. Az István a király cimű rock operából. A szerep szerint egy táltos éneke.

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet

Adjatok, adjatok, adjatok!

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet

Kegyes Földanya,

Kegyes Napapa,

Kegyes Holdanya,

Kegyes Vízanya,

Kegyes Ősapák,

Kegyes Ősanyák,

Kegyes Istenek,

Kegyes Szellemek,

Áldozatunk fogadjátok,

Amit kérünk, megadjátok!

Előttetek fejet hajtunk,

Fogadjátok hódolatunk!

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet

Kegyes Földanya,

Kegyes Napapa,

Kegyes Holdanya,

Kegyes Vízanya,

Kegyes Ősapák,

Kegyes Ősanyák,

Kegyes Istenek,

Kegyes Szellemek

Áldozunk most előttetek,

Tiszteljük az ősi rendet,

Hallgassátok könyörgésünk,

Vigyázzátok nemzetségünk!

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet!

(Egyszerre)

TÖMEG:

TORDA:

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet

(Mindenki)

Nap fénye világosságot,

Hold fénye teljességet,

Víz színe tisztaságot,

Csillagok fényességet

viragosmezo.jpg

Mellékletben feltöltök László Gyula grafikus-régész képeiből néhányat.

Első: Emese álma

Második: Hunor és Magor , A hunok és a magyarok ős apjai a Meotisz ingoványa felé űzik a Csodaszarvast . Vagy inkább ő csalogatja oda őket.

Harmadik: vérszerződés

Negyedik: koponya lékelés. Ezt az orvosi beavatkozást sikeresen végezték őseink. Sok leletet találtak.

post-2349-1243754602_thumb.jpgpost-2349-1243754763_thumb.jpgpost-2349-1243754821_thumb.jpgpost-2349-1243755089_thumb.jpg

Kri,эта песня вкратце о том как народ выжил пройдя сквозь трудные времена.

Девушка,скорей всего просто актриса,сыгравшая роль,символизирующую Родину-Мать,Отан Ана.

У Батыра действительно редкий голос и стиль,определивший своеобразный стиль песнопения целого поколения наших начинающих певцов.

С интересом послушал Рок-оперу на венгерском ,спасибо,ребято круто зажигали,сейчас так редко заводится пипл!

Начия с оперы "Иисус Христос-супер стар" до "Юноны и Авось" в Союзе,это были целые события в культурной жизни молодежи ,сейчас все тоже хорошо,но как то красиво,гламурно и залакировано,нет протеста что ли?! :unsure:

viragosmezo.jpg

Mellékletben feltöltök László Gyula grafikus-régész képeiből néhányat.

Első: Emese álma

Második: Hunor és Magor , A hunok és a magyarok ős apjai a Meotisz ingoványa felé űzik a Csodaszarvast . Vagy inkább ő csalogatja oda őket.

Harmadik: vérszerződés

Negyedik: koponya lékelés. Ezt az orvosi beavatkozást sikeresen végezték őseink. Sok leletet találtak.

post-2349-1243754602_thumb.jpgpost-2349-1243754763_thumb.jpgpost-2349-1243754821_thumb.jpgpost-2349-1243755089_thumb.jpg

Красивые маки.

Kri,эта песня вкратце о том как народ выжил пройдя сквозь трудные времена.

Девушка,скорей всего просто актриса,сыгравшая роль,символизирующую Родину-Мать,Отан Ана.

У Батыра действительно редкий голос и стиль,определивший своеобразный стиль песнопения целого поколения наших начинающих певцов.

С интересом послушал Рок-оперу на венгерском ,спасибо,ребято круто зажигали,сейчас так редко заводится пипл!

Начия с оперы "Иисус Христос-супер стар" до "Юноны и Авось" в Союзе,это были целые события в культурной жизни молодежи ,сейчас все тоже хорошо,но как то красиво,гламурно и залакировано,нет протеста что ли?! :unsure:

Красивые маки.

Örülök, hogy tetszett a zene!

Nagyon szép:. Anya föld(anyaföld). vagy Föld anya ? Gaia?

Ana=Anya :) :D Népeinknek valami köze csak van egymáshoz.

Юноны и Авось. Ezt nem ismerem. A Jézus Krisztus szupersztár teljesen amerikai.

Elég összetett Jézus története.Vajon mi az igazság?

A film mondani valóját nem kell komolyan venni, ha egyáltalán van neki valamilyen mondani valója.

Csak élvezni kell a zenét. Nekem a legjobban mint énekes Judás produkciója mindig is sokkal jobban tetszett.

Manapság az értékek meg változtak. Globalizácó. grrrrr. Népek, kultúrák halála. Erkölcstelenség, testi és lelki egyaránt.

Nem szabad hagyni. Innen már csak felfelé van út. Lefelé már nincs.

Úgy is mondhatnám, hogy a béka feneke alatt vagyunk.

Батырхан zenéit hallgatom most folyamatosan a you tube-on. Nagyon tetszik. Na meg a srác is jól néz ki.

Mond el kérlek, neked mit jelent , mi a mondani valója sagim dunie -nek.

Ezen a klippen agyalok(gondolkodok) egy ideje.

Az a fehér lebegő alak, olyan mint a hun -székely regékben lévő Arany Atyácska (atyácska, édesapa becézve .ő a fenti világban él, a tetejetlen (nincs teteje )fa tetején. ő a teremtő. Mindig jóságos, soha nem bosszúálló. )

gyemantjurta.jpg

Kérlek szépen írd meg a szövegét. sagim dunie

Ismét szeretnék egy linket ajánlani.

Csak azért is, mert CSEPIN PÉTER neve is szerepel ezen a honlapon.

"2009 JÚNIUS 4-ÉN NAPNYUGTAKOR GYÚJTSANAK TÁBORTÜZET

ÉS MONDJANAK EL KÖZÖSEN EGY IMÁT MAGYARORSZÁGÉRT!"

Most te jössz. :D

Kíváncsi vagyok a teremtés történetetekre. Nem a vallási, hanem az ősi rege, mítosz érdekel.

Egy röpke nap erejéig feltöltesz magadról egy képet? Utána leszedheted. Csak tudjam ki van a vonal másik végén. Azért ne Robert Redford képét tedd fel :D :D

Kri

Farkasok és szúnyogok közt

2009. június 02. kedd, 11:06

A lovasok május 28-án sok gyaloglással elérték a Mugaldzsar-hegységet, ezen az északán aludtak először jurtában az út során. A lovakat meg kellett patkolniuk, Gábor lova sántít, a csapaton pedig egy vírus söpört végig, de már jól vannak.

Május 30-i sms Pétertől: " Elértük az Emba folyót, balról 6000 szúnyog, jobbról megint sivatag és farkasok. De ne izguljatok, mindent túlélünk!"

Сегодня 16.00 (время Астаны) участники конного пробега дошли до село Мукур Атрауской области. Самочувствие участников хорошее. Остановились на отдых, так как по их словам очень жарко. Для информации прогноз погоды по Казахстану на следующую неделю.

Прогноз погоды на предстоящую неделю

АСТАНА. 6 июня. КАЗИНФОРМ - В большинстве областей республики в начале предстоящей недели ожидаются кратковременные дожди, сообщает Казинформ со ссылкой на Казгидромет.

На западе, преимущественно в юго-западных районах, в первую половину недели ожидается дождь, кое-где прогремят грозы, усилится ветер, затем будет без осадков. Температура воздуха: ночью 7-12, местами 15 градусов тепла, затем повышение до 12-17, местами 20 градусов тепла, днем колебание температуры от 20-25 до 27-32 градусов тепла, в конце недели местами 35 градусов тепла.

На севере в первой половине недели ожидаются местами кратковременные дожди, грозы с порывистым ветром, остальные дни будут без осадков. Ожидается колебание температуры: ночью от 8-13, местами 16 градусов тепла, до 5-10, местами 13 градусов тепла днем 18-23, местами 26 градусов тепла, во второй половине периода повышение до 25-30, местами плюс 33 градуса.

В центре погода в первой половине недели будет облачной, местами пройдут дожди с грозами и усилением ветра. Температура ночью в дождливые дни 7-12, местами 15 градусов тепла, затем температура начнет повышаться до 12-17 тепла, днем 18-23, местами 28 градусов тепла, в ясные дни температура достигнет 28-33, местами плюс 36 градусов.

На востоке почти в течение всей недели местами кратковременные дожди, грозы, порывистый ветер, лишь в последний день периода будет без осадков. Температура ночью 5-10, местами 15 градусов тепла, днем 15-20, местами 25 градусов тепла, в конце недели повысится до 25-30, местами плюс 33 градуса.

На юге в первой половине недели погода будет неустойчивой, местами пройдут кратковременные дожди, грозы, усилится ветер, затем предполагается малооблачная и жаркая погода. Температурный фон ночью будет находиться в пределах 10-15, местами 18 градусов тепла, в конце периода температура повысится до 15-20 тепла, днем 25-30, местами 33 градусов тепла, в солнечные дни 30-35 градусов тепла

Сегодня 16.00 (время Астаны) участники конного пробега дошли до село Мукур Атрауской области. Самочувствие участников хорошее. Остановились на отдых, так как по их словам очень жарко. Для информации прогноз погоды по Казахстану на следующую неделю.

Прогноз погоды на предстоящую неделю

АСТАНА. 6 июня. КАЗИНФОРМ - В большинстве областей республики в начале предстоящей недели ожидаются кратковременные дожди, сообщает Казинформ со ссылкой на Казгидромет.

На западе, преимущественно в юго-западных районах, в первую половину недели ожидается дождь, кое-где прогремят грозы, усилится ветер, затем будет без осадков. Температура воздуха: ночью 7-12, местами 15 градусов тепла, затем повышение до 12-17, местами 20 градусов тепла, днем колебание температуры от 20-25 до 27-32 градусов тепла, в конце недели местами 35 градусов тепла.

На севере в первой половине недели ожидаются местами кратковременные дожди, грозы с порывистым ветром, остальные дни будут без осадков. Ожидается колебание температуры: ночью от 8-13, местами 16 градусов тепла, до 5-10, местами 13 градусов тепла днем 18-23, местами 26 градусов тепла, во второй половине периода повышение до 25-30, местами плюс 33 градуса.

В центре погода в первой половине недели будет облачной, местами пройдут дожди с грозами и усилением ветра. Температура ночью в дождливые дни 7-12, местами 15 градусов тепла, затем температура начнет повышаться до 12-17 тепла, днем 18-23, местами 28 градусов тепла, в ясные дни температура достигнет 28-33, местами плюс 36 градусов.

На востоке почти в течение всей недели местами кратковременные дожди, грозы, порывистый ветер, лишь в последний день периода будет без осадков. Температура ночью 5-10, местами 15 градусов тепла, днем 15-20, местами 25 градусов тепла, в конце недели повысится до 25-30, местами плюс 33 градуса.

На юге в первой половине недели погода будет неустойчивой, местами пройдут кратковременные дожди, грозы, усилится ветер, затем предполагается малооблачная и жаркая погода. Температурный фон ночью будет находиться в пределах 10-15, местами 18 градусов тепла, в конце периода температура повысится до 15-20 тепла, днем 25-30, местами 33 градусов тепла, в солнечные дни 30-35 градусов тепла

Ma 16,00 (Astana idő szerint), a ló fut jött egy falu IACSD Atyrau régióban. Feelings résztvevők jó. Megállt pihenni, ahogy azt mondják nagyon meleg. További információk, időjárás-előrejelzés Kazahsztán, hogy a jövő héten kerül sor.

Időjárás előrejelzés a jövő héten

Astana. Június 6.. KAZINFORM - A legtöbb területen a köztársaságot, a hét elején a várható rövid esők, jelentések Kazinform hivatkozva Kazgidromet.

A nyugati, főként a dél-nyugatra, az első felében a heti várható eső, néhol progremyat vihar, növeli a szél, és akkor nem lesz csapadék. A levegő hőmérséklete: 7-12 éjszaka, néha 15 fok, majd növelje a 12-17, olykor 20 Celsius-fokot a nappali hőmérséklet változása 20-25 a 27-32 Celsius fokos, a végén a héten 35 fok Celsius.

Az északi, az első felében a hét vár rövid zápor, zivatar és viharos szél, a nap hátralévő fog esni. A várható hőmérséklet-változást: az éjszakát, 8-13, néha 16 Celsius fokos, akár 5-10, esetenként 13 Celsius-fokos napi 18-23, olykor 26 Celsius-fokot, az időszak második felében, növelve a 25-30 helyeken, plusz 33 fok.

A központ az időjárás az első felében a héten lesz polooblačno helyeken kerül sor az eső és a szél a zivatarok növekszik. Hőmérsékletek éjszakai esős nap, 7-12, 15 Celsius fok, majd a hőmérséklet kezd emelkedni a hő 12-17 nap 18-23, néha 28 fokos, világos nappal a hőmérséklet elérheti a 28-33, és néhány helyen, plusz 36 fok.

A keleti, majd a hét folyamán helyenként rövid záporok, zivatarok, viharos szél, csak az az időszak utolsó napján nem lesz csapadék. A hőmérséklet éjszaka, 5-10, 15-fokos meleg nappal 15-20, olykor 25 Celsius-fokot, a végén a hét javult, 25-30, és néhány helyen, plusz 33 fok.

Az ország déli részén, az első felében a héten az időjárás lesz instabil helyeken, majd rövid ideig az eső, vihar, szél fog növekedni, akkor borult és meleg időjárás. Háttér hőmérséklet éjjel lesz a 10-15, és néhány helyen 18 Celsius-fok végén, a hőmérséklet emelkedése a hő 15-20 nap 25-30, néha 33 fokos, napsütéses nap 30-35 fok Celsius

Egy kis zene vasárnapra, akinek van kedve hallgassa meg.:

Nem népdal, de nagyon szeretem.

Palya Bea alapjában népdal énekes, de nem csak magyar népdalokat énekel.

Édes csángó gyerekek.

Elszakadva tőlünk .

A magyar nyelvet ízesen beszélik.

Sok kép róluk

Áldás a csángó magyarokra!

Egy kis komoly zenét is ide csempészek. Emlékeztek a Tom és Jerry-re ? ? :D :

És tánc:

Kellemes időtöltést